Przyjdź i poczuj klimat Dzikiego Zachodu

Bożejewiczki k. Żnina

Bożejewiczki k. Żnina
Miasto Western

Kopalnia Dacota

Odkryj jeszcze niewydobyte złoża złota...

Kopalnia Dacota

Kopalnia Dacota usytuowana jest tuż za Minii Zoo. Zapraszamy wszystkich żądnych przygód i bogactwa poszukiwaczy złota. W każdym, kto tylko przekracza bramy kopalni budzi się żądza złota, która za czasów Dzikiego Zachodu opanowała odległą Amerykę.
W Kopalni Dacota czekają na Ciebie złote piaski, w których ukrywają się samorodki złota oraz wody plynące wkół kopalni, gdzie także warto przeszukać dno. 

W Dacocie zostaniecie wyposażeni w odpowiedni sprzęt,począwszy od kasków ochronnych, wykrywaczy złota po łopatki i misy do poszukiwania zlota. Twoje znaleziska zostaną zważone i wymienione na wybraną przez Ciebie nagrodę lub przetopione na Twoją własną, pamiątkową sztabkę z Silverado City.

image
Historia Gorączki Złota

Historia Gorączki Złota

Wszystko zaczęło się 24 stycznia 1848 roku, kiedy to James Marshall znalazł złoto w napływach rzecznych w Kaliforni. Początkowo wiadomość o żyle złota utrzymywana była w tajemnicy. Jednak, po upływie kilku miesięcy, rozprzestrzeniła się...Tysiące poszukiwaczy złota penetrowało koryta rzek w calych Stanach Zjednoczonych. Posiadacze kopalni złota, górnicy, oraz drobni amatorzy złotego kruszcu, gromadzili się w obozach, budowanych w pobliżu żył złota. Warunki życia były tam bardzo trudne, wiele marzeń o bogactwie przypłacono życiem...

photo
photo
photo
photo