Przyjdź i poczuj klimat Dzikiego Zachodu

Bożejewiczki k. Żnina

Bożejewiczki k. Żnina
Miasto Western

Mini zoo

Zwierzaki małe i duże...

Mini Zoo

Króliki

W naszym Mini Zoo spotkacie króliczki, które z pewnością Was zachwycą! To bardzo ciekawskie i przyjazne zwierzątka, chętnie chrupią marcheweczki, które dostępne są dla Was na terenie zoo.

Czy wiecie, że...

Udomowienie królika nastąpiło w państwie rzymskim ok. 2 tysiące lat temu. Przez wiele wieków z gatunku tego wyhodowano blisko 100 ras bardzo różniących się między sobą wyglądem.

image
image

Kózki

W naszym Mini Zoo spotkacie również rozmaicie umaszczone kózki...szare, czarne, łaciate i wielobarwne. Tylko uważajcie...bardzo lubią podjadać przysmaki z waszych plecaków. Dlatego pamiętajcie, że kózki są roślinożerne, ze smakiem wcinają zieloną trawkę. 

Czy wiecie, że...

Kozy żyją od 15 - 17 lat.  Sierść może mieć krótką lub długą. Część osobników posiada rogi - mogą być szablaste lub skręcone, pozostała część jest ich pozbawiona. Źrenice oczu są poziome. Uszy są stojące lub zwisające, a ogonek jest krótki. Rogi mogą występować u obu płci. 

KUCE

W mini zoo Silverado City czekają na Was także przyjazne kuce. Spotkacie tutaj kuca Tarantino, to ten z piękną rudą grzywą oraz kuca Kropka, którego z pewnością rozponacie... Jego imię pochodzi od mnóstwa kropek na jego umaszczeniu.

Czy wiecie, że...

Kuc to nie źrebię, lecz mały koń. Jego wysokość w kłębie nie przekracza 148 cm. Pomimo niewielkich rozmiarów bywa mistrzem skoków przez przeszkody, lecz najczęściej używany jest do dziecięcej jazdy rekreacyjnej, zaprzęgów i hipoterapii. Kuce to najmniejsza odmiana koni. Znanych jest około 76 ras. Do najpopularniejszych należą: konik polski, koń huculski, kuc szetlandzki, feliński, szkocki, walijski, falabella. Znane są też przypadki wyjątkowych miniaturek, które wzrostem nie przewyższają średniej wielkości psa. 

image
image

ALPAKA ALPI

Oto i on! Elegancki, z zawsze idealnie zaczesaną na bok grzywką... alpaka Alpi! Nasz Alpi jest bardzo radosnym i przyaznym zwierzątkiem. Gdy tylko zbliższych się do niego, to chętnie do Ciebie podejdzie podsuwając pod Twoją dłoń swój pyszczek.

Czy wiecie, że...

Naturalny zasięg występowania alpaki obejmuje środkowe Andy od północno-zachodniej Argentyny i północnego Chile, przez południowo-zachodnią Boliwię, po zachodnie i południowe Peru  Naturalny zasięg występowania Alpaki w Ameryce Południowej prawdopodobnie znacznie zmalał wraz z kolonizacją kontynentu przez europejczyków. 

Alpaki zamieszkują wyżynne i górskie siedliska. Środowisko to charakteryzuje się niskimi opadami i niewysokimi średnimi rocznymi temperaturami. Spotykane są do 4800 m n.p.m. Prowadzi dzienny tryb życia. Żyje w stadach. Grupy rodzinne składają się z dominującego samca, kilku samic oraz ich potomstwa..